.
 
ENG
 

.
Künib Taşkent Eğitim Fuarı Başarıyla Tamamlandı
.
KÜNİB Eş Başkanı Pourmuhammedi Tebriz Valisi Olarak Atandı
.
Başkan Korkmaz’a Aytmatov Madalyası

.
Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Özbekistan Orta ve Yükseköğretimden Sorumlu Eğitim Bakanı Inom Majidov ile Taşkent’teki Bakanlık Ofisi’nde Bir Araya Geldi
.
KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Özbekistan Yüksek Tahsil Bakanı Birinci Yardımcısı Sayın Murodollo M. Kholmukhamedov ile Görüştü
.
Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ile Taşkent Devlet Şarkşinaslık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mannonov Abdurraxim Mutaloviç İkili Görüşmede Bulundu

.
Özbekistan’dan KÜNİB’e Yeni Katılım
.
KÜNİB Fuarına Bakü’de Yoğun İlgi
.
KÜNİB’e 5 Ülkeden 29 Yeni Katılım

Sayfa : 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Ana Sayfa Tüm Etkinlik ve Haberler

14 ŞUBAT 2012

ARÜ, BAKÜ QAFKAS ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR
ARÜ, BAKÜ QAFKAS ÜNİVERSİTESİ İLE ORTAK ÇALIŞMALAR YAPACAK 

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Ardahan Üniversitesi ve Kafkasya Üniversiteler Birliği’ni Azerbaycan’da tanıtma ve geliştirme çalışmaları kapsamında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bir takım temaslarda bulundu.  

Bakü Qafgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saniç’i makamında ziyaret eden Rektör Korkmaz,  Ardahan Üniversitesi ve Bakü Devlet Üniversitesi arasında ortak bilimsel araştırmaların yapılması, bilgi ve deneyimlerin paylaşımı, akademik konferans ve seminerlerin düzenlenmesi ve öğrenci- öğretim üyesi değişimlerini içeren ikili protokolü imzaladı.

Ardahan Üniversitesi ile eğitimde işbirliği içerisinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakü Qafgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saniç şunları söyledi: “Ardahan Üniversitesi’nin Türkiye’de gerçekleştirdiği çalışmaları bizde dikkatle takip ediyoruz. Kafkasya Üniversiteler Birliği gibi önemli bir oluşumun kurulmasına öncülük ettiler. Bu Birliğin kurulmasının Kafkasya coğrafyasına katacağı gücün farkındayız. Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin üye üniversitelerinden biri olmak bizi gururlandırıyor. İlerleyen süreçte hayata geçecek olan ‘Mevlana Programı’ ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimleri sonucunda aramızdaki işbirliğinin gücü daha da artacaktır” dedi.

Ardahan Üniversitesi Rektörü ve Kafkasya Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İlahi değerlerin, vicdani değerlerin, insani değerlerin yaka paça dışarı kovulduğu bu coğrafyada bizler yeniden kalbimizin, vicdanımızın inşasını gerçekleştiriyoruz. Bazen iki ülkenin ya da beş üniversitenin birleşmesi basit bir toplama işleminden daha fazla etkiler yaratabilir. Çok büyük bir sinerji oluşturabilir.” 

Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin önemini ve Birliğin geliştirdiği projeleri anlatan Korkmaz sözlerine şöyle devam etti; “Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin üye sayısı her geçen gün artıyor ve artmaya devam edecek. Aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyeti’nin maddi ve manevi destekleri ile ilerleyen süreçte Birlik, tıpkı Avrupa’daki Erasmus programına benzeyen ‘Mevlana Programı’ ile sadece Türkleri değil Gürcüleri, Çerkezleri, Ahıskalıları, Arapları, İranlıları kendi bünyesinde toplayacak. Bu program aslında büyük bir medeniyet programı olacak.”  

Ziyaret sırasında Ardahan Üniversitesi’nin yanı sıra Kars Kafkas Üniversitesi de Bakü Devlet Üniversitesi ile bir işbirliği protokolü imzaladı. Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan yaşadığımız coğrafya’nın Türkiye’nin Kafkaslar’a açılan kapısı olduğunu vurgulayarak şunları belirtti: “Bu bölgenin enerjisini, bölge insanlarının yararına kullanmamız gerekiyor. Bunun için bu coğrafyanın bu tarzda ortak çalışmalar yapılmasına ihtiyacı var.”


   
 
.
Adres: Maltepe Üniversitesi 34857 Maltepe / İstanbul    Telefon: 0 850 346 4967   Faks: +90 216 626 10 93:  E-Mail : info@kunib.com