.
 
ENG
 

.
KÜNİB Başkanı Korkmaz, ’’Türk Devletleri Birliğine Giden Yolda BİLGE LİDER NURSULTAN NAZARBAYEV’’ Konferansı’na Katıldı
.
KÜNİB’e Katılımlar Devam Ediyor
.
Künib Taşkent Eğitim Fuarı Başarıyla Tamamlandı

.
KÜNİB Eş Başkanı Pourmuhammedi Tebriz Valisi Olarak Atandı
.
Başkan Korkmaz’a Aytmatov Madalyası
.
Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Özbekistan Orta ve Yükseköğretimden Sorumlu Eğitim Bakanı Inom Majidov ile Taşkent’teki Bakanlık Ofisi’nde Bir Araya Geldi

.
KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Özbekistan Yüksek Tahsil Bakanı Birinci Yardımcısı Sayın Murodollo M. Kholmukhamedov ile Görüştü
.
Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ile Taşkent Devlet Şarkşinaslık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mannonov Abdurraxim Mutaloviç İkili Görüşmede Bulundu
.
Özbekistan’dan KÜNİB’e Yeni Katılım

Sayfa : 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Ana Sayfa Tüm Etkinlik ve Haberler

14 NİSAN 2015 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

KÜNİB KAFKASLARA DAMGASINI VURDU

Geçtiğimiz günlerde “KÜNİB 2015 Eğitim Fuarı”nın ilk bölümünü Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te düzenleyerek başta Türk üniversiteleri olmak üzere birçok KÜNİB üyesi üniversiteyi Avrupalı öğrencilerle buluşturan Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB), fuarın ikinci ayağını Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de gerçekleştirdi. 11-12 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılan etkinliğe Azerbaycan’daki öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Fuarda öğrenciler birçok devlet ve özel üniversitenin eğitim olanaklarını yerinden inceleme fırsatı buldu. Böylece KÜNİB, uluslararası arenada ses getiren organizasyonlarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Fuara farklı ülkelerden üst düzey konuklar ile Türkiye’den 35 üniversiteden rektör ve yönetici iştirak etti. Programa, Türkiye’nin Azerbaycan Büyükelçi Müsteşarı Meral Barlas, KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz başta olmak üzere, Yunus Emre Enstitüsü temsilcileri, Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Abel Maharramov, Türkiye’den 32 üniversite rektörü, çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcileri ile öğrenciler katıldı. Ayrıca Azerbaycan’daki yerel ve ulusal basın mensupları bu önemli etkinliği yoğun bir şekilde takip etti. 

KÜNİB Başkanı Rektör Prof. Dr. Korkmaz: “KÜNİB Fuarları, Gençlerin Üniversite Seçimine Katkı Sunuyor.”

KÜNİB Başkanı Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz programda yaptığı açış konuşmasında, KÜNİB’in Bakü’de düzenlediği fuarın önemine değinerek, “Türkiye son yıllarda ekonomi, siyaset ve eğitim gibi birçok alanda önemli mesafeler aldı. Biz eğitimdeki başarılarımızı Orta Asya ve Kafkasya’daki kardeşlerimizle paylaşmak istiyoruz. Kafkasya’nın kalbi olan Bakü’de Türkiye’nin eğitim imkânlarını tanıtmak istiyoruz. İlk çıkışlar önemlidir. Biz de ilk çıkışımızı Kafkasya’nın kalbi Bakü’de yaptık. Gittikçe büyüyoruz ve fuarımıza katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerle gençliğin üniversite seçimini daha bilinçli bir şekilde yapmasına katkı sunmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Maharramov: “KÜNİB, Bölgesel ve Küresel Çapta Faaliyetler ve Başarılar Gerçekleştiren Önemli Bir Kuruluştur.”

Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Abel Maharramov, KÜNİB’in kurulduğu günden itibaren birçok önemli başarıya imza attığını ifade ederek, “Kafkasya Üniversiteler Birliği’ne çok büyük önem veriyorum. KÜNİB bölgesel ve küresel sorunlara çözüm getiren bir niteliğe sahiptir. Yani Dünyayı, ülkeleri ve devletleri bir şey kurtarır. O da kardeş ülkelerin birleştiği bir birliktir. KÜNİB bu niteliğe ve özelliğe sahip bir kuruluştur.” diye konuştu. 

KÜNİB Başkanı Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı

Fuarda KÜNİB Başkanı Rektör Prof. Dr. Korkmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldi. KÜNİB Başkanı Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Türkiye, Kırgızistan, Kıbrıs gibi ülkelerle birlikte Bakü’de bulunmaları nedeniyle çok mutlu olduklarını dile getirerek, “Bu tür toplantıların amacı, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençleri yetiştirmektir. Onun için Türkiye’nin eğitimdeki tecrübelerini Kafkasya’daki kardeşlerimizle paylaşmak için geldik.  Fuara Türkiye’den katılan 32 üniversite var. Aynı zamanda Kırgızistan ve Kıbrıs’tan da üniversitelerimiz var. Bakü’de olmaktan çok mutluyuz. Değerli rektör arkadaşlarımız da aramızdalar. Ortak çalışmalarımız devam ediyor ve edecek.” dedi. 


                                                                                                                                                     

                  
 
.
Adres: Maltepe Üniversitesi 34857 Maltepe / İstanbul    Telefon: 0 850 346 4967   Faks: +90 216 626 10 93:  E-Mail : info@kunib.com