.
 
ENG
 

.
KÜNİB Fuarına Bakü’de Yoğun İlgi
.
KÜNİB’e 5 Ülkeden 29 Yeni Katılım
.
Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a KÜNİB’den Fahri Doktora

.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin 7. Olağan Kongresine Katıldı
.
Kafkasya Üniversiteler Birliği 7. Olağan Kongresi Yapıldı
.
KÜNİB Kurucu Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz AZ TV’ye Konuk Oldu

.
KÜNİB TRT AVAZ’a Konuk Oldu
.
KÜNİB Eğitim Fuarı Büyük Katılımla Gerçekleştirildi
.
KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz Bakü’de Türkloji Kongresine Katıldı

Sayfa : 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Ana Sayfa Tüm Etkinlik ve Haberler

6 MART 2014 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

KÜNİB’İN ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARI DEVAM EDİYOR

 

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) öncülüğünde kurulan Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB),uluslararası çalışmalarıyla adından bu yılda söz ettirmeye devam ediyor. KÜNİB ve Tebriz Devlet Üniversitesi işbirliğiyle, İranlı ünlü şair Mohammed Hüseyin Şehriyar’ın doğumunun 108. Yılı dolayısıyla İran’ın başkenti Tebriz’de uluslar arası bir sempozyumdüzenlenecek. Ön hazırlıkları tamamlanan sempozyumda KÜNİB’e üye üniversitelerin öğrencileri bildiri sunacak. Sempozyum sonunda bildiriler kitap haline getirilerek ISI kodlu hakemli dergilerde yayınlanacak.

 

Sempozyum öncesi KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ve ARÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ghadir Golkarian (Kadir Güldiken) tarafından, 3-5 Şubat 2014 tarihleri arasında Tebriz Devlet Üniversitesi’ne bir ziyaret gerçekleştirildi. Tebriz Devlet Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeni atanmış olan Prof. Dr. Pour Mohammadi’ye başarı dileklerinde bulunan KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Korkmaz, ilerleyen dönemlerde çeşitli alanlarda işbirliği yapılması yönündeki temennilerini dile getirdi. Öte yandan ziyaret sırasında KÜNİB ve Tebriz Devlet Üniversitesi iş birliği ile yapılması planlanan faaliyetler tekrar gözden geçirildi. Önceki aylarda KÜNİB tarafından 30 Nisan-3 Mayıs 2014 tarihleri arasındayapılması planlanan sempozyumun kapsamı genişletilerek 15-21 Eylül 2014 tarihine ertelenmesine karar verildi. Programın İranlı Türk Şair Mohammed Hüseyin Şehriyar anısına yapılması yönünde görüş birliğine varıldı.

 

İran’da Tıp Alanında Uluslararası Sempozyum

KÜNİB heyetinin İran’daki ikinci durağı Tebriz Tıp Üniversitesi’ydi. Ziyaret sırasında Tebriz Tıp Üniversitesi KÜNİB’e üyelik başvurusunda bulundu. Ayrıca görüşmelerde KÜNİB ve Tebriz Tıp Üniversitesi işbirliğiyle 16-18 Eylül 2014 tarihleri arasında Tebriz Tıp Üniversitesi’nde tıp alanında uluslararası bir sempozyum yapılmasına karar verildi. KÜNİB üyesi tıp üniversiteleri ve tıp fakültesi bulunan üniversitelerin katılmasının öngörüldüğü sempozyumdaTürkiye, İran ve Kafkasya Bölgesi’ni yakından ilgilendiren “Hepatit B” hastalığı ele alınacak. Program hastalığın iklimsel ve biyolojik açılardan değerlendirilmesi, gerekli tedbirlerin alınması ve ilaç çalışmalarının yapılmasına olanak sağlayacak.

 

KÜNİB Üyeleri Bakü’de Buluşacak

2014 Mayıs ayında Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de “KÜNİB Üye Üniversiteler Tanıtım Günleri” gerçekleştirilecek. Program çerçevesinde KÜNİB’e üye üniversiteler kendi stantlarınıaçacak.

 

ARÜ,Uluslar Arası Öğrencilere Farsça Dil Eğitimi Verecek

KÜNİB’in Başkanlığı ve Sekretaryasını yürüten ARÜ, Farsça Dil Kursu açacak. Türkçe Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) binasındaverilecek kurstemel, orta ve ileri düzey olmak üzere üç seviyede gerçekleştirilecek. Kurs sonunda kursiyerlere sertifika ve diploma verilecek. Buna göre kursiyerler orta temel seviye için sertifika, orta ve yüksek seviye için “International Persian Languange Teaching (IPLT)” diploması almaya hak kazanacak. Diploma, İran’da eğitim-öğretim görmek isteyen öğrencilere büyük avantajlar sağlayacak. 


                                 
 
.
Adres: Maltepe Üniversitesi 34857 Maltepe / İstanbul    Telefon: 0 850 346 4967   Faks: +90 216 626 10 93:  E-Mail : info@kunib.com