.
 
ENG
 

.
KÜNİB Fuarına Bakü’de Yoğun İlgi
.
KÜNİB’e 5 Ülkeden 29 Yeni Katılım
.
Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a KÜNİB’den Fahri Doktora

.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin 7. Olağan Kongresine Katıldı
.
Kafkasya Üniversiteler Birliği 7. Olağan Kongresi Yapıldı
.
KÜNİB Kurucu Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz AZ TV’ye Konuk Oldu

.
KÜNİB TRT AVAZ’a Konuk Oldu
.
KÜNİB Eğitim Fuarı Büyük Katılımla Gerçekleştirildi
.
KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz Bakü’de Türkloji Kongresine Katıldı

Sayfa : 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Ana Sayfa Tüm Etkinlik ve Haberler

25 EYLÜL 2013 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

KÜNİB BAŞKANI REKTÖR KORKMAZ VE BERABERİNDEKİ HEYET, GÜRCİSTAN VE ÇEÇENİSTAN’DA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU

Ardahan Üniversitesi öncülüğünde, 2009 yılında 7 üniversite ile kurulan ve üye sayısını kısa sürede 62’ye çıkaran Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB), uluslararası alanda işbirliği ağını genişletmeye devam ediyor. Son olarak, 10-11 Eylül 2013 tarihleri arasında KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ve beraberindeki bir heyet, Gürcistan ve Çeçenistan’da önemli temaslarda bulundu. Görüşmelerde, KÜNİB’in faaliyetleri hakkında fikir alışverişinde bulunulurken, Mevlana Değişim Programı ve “Üniversiteler Arası İşbirliği Protokolü” ile ilgili ikili anlaşmalar yapıldı. Ayrıca görüşmelerde KÜNİB’e yeni üye katılımları da sağlandı. 

KÜNİB heyeti ilk olarak 10 Eylül 2013 tarihinde Gürcistan’daki Tiflis Devlet Üniversitesi Rektörü Akademik Vladimer Papava’yı ziyaret etti. KÜNİB Başkanı Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Roin Kavrelişvili ve Ardahan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük’ün katıldığı ziyarette, KÜNİB’in gelecek projeksiyonları konuşulurken, ayrıca Tiflis Devlet Üniversitesi Rektörü Akademik Vladimer Papava Tiflis Devlet Üniversitesi olarak KÜNİB’e üye olmak istediklerini dile getirdi. Öte yandan Ardahan Üniversitesi ile Tiflis Devlet Üniversitesi arasında “Mevlana Değişim Programı” ve  “Üniversiteler Arası İşbirliği Protokolü” hakkında anlaşmalar yapıldı. 

Daha sonra heyetin ikinci durağı Çeçenistan oldu. 11 Eylül 2013 tarihinde KÜNİB heyeti, Çeçen Devlet Üniversitesi Rektörü Zaurbek Aslanbekovich Saidov’u ziyaret etti. Çeçenistan Başbakan Yardımcısı Hasan Hakimov’un da bulunduğu görüşmeye KÜNİB Başkanı Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdoğan Altınkaynak, Ardahan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük ve Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Ayhan Çelikbay katıldı. Burada KÜNİB Başkanı Rektör Prof. Dr. Korkmaz, KÜNİB’in son projeleri ile ilgili çeşitli düşüncelerini paylaşırken, ayrıca Ardahan Üniversitesi ve Çeçen Devlet Üniversitesi arasında “Mevlana Değişim Programı” ve “Üniversiteler Arası İşbirliği Protokolü” konularında ikili anlaşmalar yapıldı. Ziyarette Çeçen Devlet Üniversitesi Rektörü Saidov “KÜNİB’e Üyelik Anlaşması”nı da imzaladı. 

Adından heyet, Çeçen İlimler Akademisi Başkanı Şahrudi Gopurov’u ziyaret etti. Ziyarette KÜNİB’in dünya çapında ses getirecek projelerinden biri olan “Tehlike Altındaki Diller Sempozyumu” ile ilgili çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini belirten Gopurov, Çeçen İlimler Akademisi olarak söz konusu projeye bilimsel katkıda bulunmak istediklerini bildirdi. Ziyarette iki üniversite arasında “Mevlana Değişim Programı” ve  “Üniversiteler Arası İşbirliği Protokolü” ile ilgili çeşitli anlaşmalar yapılırken, ayrıca Çeçen İlimler Akademisi Başkanı Gopurov, Çeçen İlimler Akademisi adına “KÜNİB’e Üyelik Anlaşması”nı imzaladı.


                                          
 
.
Adres: Maltepe Üniversitesi 34857 Maltepe / İstanbul    Telefon: 0 850 346 4967   Faks: +90 216 626 10 93:  E-Mail : info@kunib.com