.
 
ENG
 

.
Künib Taşkent Eğitim Fuarı Başarıyla Tamamlandı
.
KÜNİB Eş Başkanı Pourmuhammedi Tebriz Valisi Olarak Atandı
.
Başkan Korkmaz’a Aytmatov Madalyası

.
Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Özbekistan Orta ve Yükseköğretimden Sorumlu Eğitim Bakanı Inom Majidov ile Taşkent’teki Bakanlık Ofisi’nde Bir Araya Geldi
.
KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Özbekistan Yüksek Tahsil Bakanı Birinci Yardımcısı Sayın Murodollo M. Kholmukhamedov ile Görüştü
.
Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ile Taşkent Devlet Şarkşinaslık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mannonov Abdurraxim Mutaloviç İkili Görüşmede Bulundu

.
Özbekistan’dan KÜNİB’e Yeni Katılım
.
KÜNİB Fuarına Bakü’de Yoğun İlgi
.
KÜNİB’e 5 Ülkeden 29 Yeni Katılım

Sayfa : 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Ana Sayfa Tüm Etkinlik ve Haberler

24 Mayıs 2013 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

KÜNİB İLK ÖDÜLÜNÜ ÜNLÜ TÜRK CERRAHA LAYIK GÖRDÜ

Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) bu yıl bir ilke daha imza attı. KÜNİB Bilim Kurulu, “Kafkasya Üniversiteler Birliği 2013 Yılı Bilim Ödülü”nü Türkiye’de ilk yüz, kol ve rahim nakli gerçekleştiren ve dünya çapında başarılı ameliyatlara imza atan Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan’a layık gördü. 

Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Sheraton Oteli’nde, 20-21 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) III. Olağan Kongresi’nin ödül töreninde takdim konuşması yapan Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) Bilim Kurulu Başkanı ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, dünyada ve Türkiye’de tıp alanında çok büyük ilerlemeler olduğunu kaydederek, “Türkiye’de de bu noktada öncü olan arkadaşlarımız ve bilim adamlarımız var. Bundan gurur duyuyoruz ve hem kendimize hem de insanlık adına güvenle bakıyoruz” dedi. Daha sonra Prof. Dr. Koçak, KÜNİB 2013 Yılı Bilim Ödülü’ne layık görülen Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan’ı sahneye davet etti. 

Prof. Dr. Özkan: Türkiye Nakil Ameliyatlarında Çok Başarılı

Birlik tarafından KÜNİB 2013 Yılı Bilim Ödülü’ne layık görülen Prof. Dr. Ömer Özkan ise, Türkiye’nin çeşitli nakil ameliyatlarının yapıldığı nadir ülkelerden biri olduğunu söyleyerek, “Şu bize gurur veriyor. Eminim size de gurur veriyordur. Bu nedenle bize bu imkânları veren, özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli yöneticileri, bizim organ nakli daire başkanlarımız, bu kurulda yer alan hocalarımız, üniversitemizde bu imkânları bize sonuna kadar açan değerli yönetimimiz, ekibimiz ve emeği geçen herkes adına bu ödülü alıyorum” diyerek, teşekkürlerini sundu.

KÜNİB Başkanı: Prof. Dr. Özkan, Tüm Dünya Açısından Umut Kaynağıdır.

Ödül töreninin ardından KÜNİB Başkanı ve ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’la birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Prof. Dr. Ömer Özkan, Türkiye’de yüz nakli için ameliyat olmayı bekleyen çok sayıda hasta olduğunu belirtti.

Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin vermeye başladığı bilim ödüllerinden ilkine layık görüldüğü için son derece memnun olduğunu ifade eden Prof. Dr. Özkan, ödülün manevi açıdan önemli bir teşvik olduğunu vurguladı. 

Konuyla ilgili basın mensuplarının sorularına cevap veren KÜNİB Başkanı ve ARÜ Rektörü Prof. Dr. Korkmaz ise, Prof. Dr. Ömer Özkan’ın çalışmalarının Türkiye başta olmak üzere Kafkasya Bölgesi ve dünya açısından için büyük bir umut kaynağı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bilim insanları çok zor yetişiyor. Bilgiye ve bilime değer vermek asıl erdem olan şeydir. Çünkü doğu toplumlarının bu tür başarılara. bu tür özgüvene ihtiyacı var. Ömer hocam bir bakıma psikolojik olarak doğu toplumlarının bu başarıya muhtaçlığına çok güzel bir cevap verdi. Ve Gürcistan’da, Azerbaycan’da, Ukrayna’da Ömer hocamın adını duyup sevinen bilim insanlarının olduğunu biliyorum. Azerbaycan’da herkes onu çok seviyor ve tanıyor. Türkiye’nin zaten milli gururu... Kendisine tekrardan teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum. Ve KÜNİB’in böyle bir değeri naçizane ödüllendirmiş olmasını da sembolik anlamda önemli buluyoruz.”

Prof. Dr. Ömer Özkan’ın ödül töreninden görüntüler için TIKLAYINIZ...


                  
 
.
Adres: Maltepe Üniversitesi 34857 Maltepe / İstanbul    Telefon: 0 850 346 4967   Faks: +90 216 626 10 93:  E-Mail : info@kunib.com