.
 
ENG
 

 Tüm Duyurular

2019 KÜNİB Özbekistan Eğitim Fuarı Katılımcı Üniversiteler Listesi

Uluslararası ‘’Türk Dünyasında Millî Mücadele Ve Edebiyat’’ Sempozyumu

V. TURKCESS Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi

KÜNİB Haber 2 Sayısı Çıktı

 Duyurunun Ayrıntısı

Organizatörler Hakkında:

Türk Dünyası Bilim Akademileri Birliği, 24 Kasım 2014 tarihinde Bakü’de toplanan Milli Eğitim Bakanları Komitesi’nin kararı uyarınca Uluslararası Türk Akademisinin inisiyatifiyle 29 Haziran 2015 tarihinde kuruldu. Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Uluslararası Türk Akademisi, Başkurdistan ve Tataristan Bilimler Akademileri’nin başkanlarının katılımıyla Türk Dünyası Bilim Akademileri Birliği’nin ilk toplantısı Astana’da yapıldı. Türk Dünyası Bilim Akademileri Birliği’nin Genel Sekreterliği, Uluslararası Türk Akademisi tarafından yapılmaktadır. Birliğin dönem başkanlığı Türkiye Bilimler Akademisi tarafından yürütülmektedir.

Tema:

“Uluslararası Hukuk, Diplomasi ve İş birliği” konulu yaz okulu 16-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında Kastamonu’nun “2018 Türk Dünyası Başkenti” olması nedeniyle Kastamonu’da düzenlenecektir. Yaz okulunun amacı, Türk Dünyası ülkeleri ve halkları arasında iş birliğini artırmak ve yakın ilişkileri teşvik etmektir. Üzerinde durulacak bazı konular aşağıdadır:

  • Uluslararası hukuk düzeninin temelleri
  • Teknoloji, kalkınma ve çevre alanlarında iş birliği
  • Bilim diplomasisi ve uluslararası bilimsel iş birliği
  • Anlaşmazlıkların dostane çözümü
  • Uluslararası kuruluşlar ve iş birliği
  • Bölgesel konular

Program Formatı:

Yaz okulu, günlük kurslar ve İstanbul’daki çeşitli kuruluşlara ziyaretlerden oluşacak.

Yeri:

Yaz okulu, Kastamonu Üniversite’si Merkez Kampüsünde yer alan Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda düzenlenecektir. Yaz Okulu, Kastamonu’nun tarihi ve doğal güzelliği içinde akademik programı bütünleştirerek bu mekânın sunduğu eşsiz fırsatlardan tam olarak yararlanacak.

Müderrisler:

Konferanslar, uluslararası alanda tanınmış akademisyenlerden oluşan bir grup tarafından verilecek. Nihai program katılımcılara Haziran ayında gönderilecektir.

Katılımcılar:

Yaz Okulu, hem kamu hem de özel sektördeki genç uzmanlar, lisansüstü öğrenciler ve özellikle sosyal bilimler alanında birikime sahip genç akademisyenler için tasarlanmıştır. Kapanış töreninde katılımcılara özel sertifika verilecektir.

Ücret:

TÜBA ve diğer sponsorların verdikleri cömert destek sayesinde yaz okulu üyeler ve Türk Dünyası Bilim Akademileri Birliği ile ilişkili akademilerin göstereceği 2-3 katılımcı için ücretsiz olacaktır. Seyahat ve konaklama masrafları dahi TÜBA tarafından karşılanacaktır.

Sorular ve Başvuru İçin:

Başvuru sahiplerinden ekteki başvuru formunu göndermeleri, ayrıca Özgeçmişleri (CV) ile birlikte Yaz Okulu’na katılma gayesini açıklayan niyet mektubu ve bir referans mektubunu da forma eklemeleri istenecektir. Başvuru kriteri ise başvuranın bir sosyal bilimler alanında yetkin olması ve İngilizce diline hâkim olmasıdır. Adaylar ulusal akademiler ve davet edilen kuruluşlar tarafından organizatöre doğrudan gönderilecektir. 

Başvurular ve adaylıklar için son tarih 1 Haziran 2018’dir.

Sorularınız ve başvuru için lütfen summerschool@tuba.gov.tr adresi ile iletişime geçin.

 
 
.
Adres: Maltepe Üniversitesi 34857 Maltepe / İstanbul    Telefon: 0 850 346 4967   Faks: +90 216 626 10 93:  E-Mail : info@kunib.com